zdjeciefrontowe   

            Pomysł na stronę internetową powstał w trakcie codziennych kontaktów z małymi pacjentami i ich mamami. Każdego dnia spotykałam zaniedbane uzębienia i nieuświadomione mamy. Zastanawiałam się jak pomóc nie tylko przychodzącym do mnie pacjentom ale przekazać ważne i niezbędne informacje większej grupie mam.

            Żyjemy w czasach gdzie nasz wygląd decyduje o powodzeniu w życiu materialnym i zawodowym, a dostępne nowoczesne kosmetyki ułatwiają utrzymanie zdrowego i ładnego wyglądu cery, włosów, rąk i nie tylko. Dostępne są w aptekach, internecie czy w gabinetach stomatologicznych odżywki także do zębów. Dodatkowe akcesoria takie jak reklamowane nici dentystyczne czy polecane przeze mnie i wielu dentystów szczoteczki międzyzębowe (interdentalne) czy irygatory wodne, przeze mnie nazywane prysznicem do zębów czy karczerem. To one razem ze szczoteczką są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu przez całe życie.

Każda matka także ja zwracam uwagę na samodzielność dziecka także w codziennej higienie, ale jak one to robi jak ono myje zęby, jak my myjemy zęby?!!

 

buttonpytanie

 znakpyt Co małe dziecko powinno jeść a czego unikać aby nie było zmian próchnicowych?

 

pytaj   

Właściwe odżywianie dziecka jest bardzo ważne i powinno być konsultowane z pediatrą. Jednak wszyscy zgodnie możemy stwierdzić, że przede wszystkim należy ograniczyć słodycze, słodkie soki i napoje. Po których należy zawsze oczyszczać zęby lub chociaż przepłukać. Pokarmy klejące się i osadzające na zębach jak lekkie cukierki, ciastka, gumy rozpuszczalne czy gęste słodkie soki to pokarmy wymagające oczyszczenia z zębów. Soki cytrusowe czy gazowane słodkie tak lubiane w trakcie urodzin dzieci wymagają przepłukania buzi gdyż kwasy w nich zawarte rozpuszczają szkliwo i wtedy podczas szczotkowania można to delikatne szkliwo zetrzeć nawet miękką szczoteczką. Dlatego po kwaśnych sokach, najlepiej umyć zęby po około 30 minutach.

.

pytaj Znajdź odpowiedź na swoje pytanie
Możliwe, że odpowiedź na Twojej pytanie znajduje się już u nas w bazie. Sprawdź to wpisując w okienku poniżej trzy-cztery słowa kluczowe opisujące Twój problem. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza.