zdjeciefrontowe   

            Pomysł na stronę internetową powstał w trakcie codziennych kontaktów z małymi pacjentami i ich mamami. Każdego dnia spotykałam zaniedbane uzębienia i nieuświadomione mamy. Zastanawiałam się jak pomóc nie tylko przychodzącym do mnie pacjentom ale przekazać ważne i niezbędne informacje większej grupie mam.

            Żyjemy w czasach gdzie nasz wygląd decyduje o powodzeniu w życiu materialnym i zawodowym, a dostępne nowoczesne kosmetyki ułatwiają utrzymanie zdrowego i ładnego wyglądu cery, włosów, rąk i nie tylko. Dostępne są w aptekach, internecie czy w gabinetach stomatologicznych odżywki także do zębów. Dodatkowe akcesoria takie jak reklamowane nici dentystyczne czy polecane przeze mnie i wielu dentystów szczoteczki międzyzębowe (interdentalne) czy irygatory wodne, przeze mnie nazywane prysznicem do zębów czy karczerem. To one razem ze szczoteczką są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu przez całe życie.

Każda matka także ja zwracam uwagę na samodzielność dziecka także w codziennej higienie, ale jak one to robi jak ono myje zęby, jak my myjemy zęby?!!

 

buttonpytanie

 znakpyt Jak powinny być myte zęby mleczne?

pytaj   

Musimy pamiętać, że mamy 20 zębów mlecznych i każdy z nich ma pięć powierzchni, które które musimy oczyścić jak najlepiej. A przede wszystkim widzieć zęby które myjemy. Miękką szczoteczką z niewielką ilością pasty i okrężnymi ruchami czyścimy każdy ząbek po kolei z każdej strony. I od środka jamy ustnej czyli od języka lub podniebienia. I od zewnętrznych czyli warg a także powierzchnie żujące czyli takie, które wyglądają jak małe góry.

Każdy powinien myć zęby minimum dwa razy dziennie, ale lepiej byłoby po każdym posiłku. Tak jak rano każdy się spieszy, albo woli dłużej pospać ten zabieg może trwać 2 minuty tak wieczorne czyszczenie powinno być wyjątkowe dokładnie wykonane z pomocą lub całkowicie przez rodzica.

.

.

pytaj Znajdź odpowiedź na swoje pytanie
Możliwe, że odpowiedź na Twojej pytanie znajduje się już u nas w bazie. Sprawdź to wpisując w okienku poniżej trzy-cztery słowa kluczowe opisujące Twój problem. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza.