zdjeciefrontowe   

            Pomysł na stronę internetową powstał w trakcie codziennych kontaktów z małymi pacjentami i ich mamami. Każdego dnia spotykałam zaniedbane uzębienia i nieuświadomione mamy. Zastanawiałam się jak pomóc nie tylko przychodzącym do mnie pacjentom ale przekazać ważne i niezbędne informacje większej grupie mam.

            Żyjemy w czasach gdzie nasz wygląd decyduje o powodzeniu w życiu materialnym i zawodowym, a dostępne nowoczesne kosmetyki ułatwiają utrzymanie zdrowego i ładnego wyglądu cery, włosów, rąk i nie tylko. Dostępne są w aptekach, internecie czy w gabinetach stomatologicznych odżywki także do zębów. Dodatkowe akcesoria takie jak reklamowane nici dentystyczne czy polecane przeze mnie i wielu dentystów szczoteczki międzyzębowe (interdentalne) czy irygatory wodne, przeze mnie nazywane prysznicem do zębów czy karczerem. To one razem ze szczoteczką są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu przez całe życie.

Każda matka także ja zwracam uwagę na samodzielność dziecka także w codziennej higienie, ale jak one to robi jak ono myje zęby, jak my myjemy zęby?!!

 

buttonpytanie

 znakpyt Czy należy usuwać zepsute zęby mleczne?

pytaj   

Jeżeli dojdzie już do tak zaawansowanego zapalenia miazgi, że leczenie endodontyczne nie przynosi rezultatu często rodzice rozważają usunięcie takiego zęba. Ale gdy stan zapalny jest opanowany, nieaktywny, bez wysięku ropnego a jednocześnie pacjent nie ma chorób ogólnych takich jak: choroby serca, nerek, oczu itp. to nie jest to ani konieczne ani właściwe.

Zęby mleczne nawet w szczątkowym stanie utrzymują miejsce dla przyszłych zębów stałych.

A utrzymanie zębów mlecznych jest bardzo ważne nie tylko dlatego, żeby zmieściły się zęby stałe co może pozwolić nam uniknąć leczenia ortodontycznego. Utrzymanie uzębienia mlecznego wpływa na wzrost szczęk też ważny ze względów ortodontycznych. Ale także prawidłowo pogryziony pokarm nie drażni żołądka, co też jest istotne dla zdrowia dziecka. Duża ilość patologicznych drobnoustrojów w jamie ustnej wpływa negatywnie na zdrowie całego organizmu.

pytaj Znajdź odpowiedź na swoje pytanie
Możliwe, że odpowiedź na Twojej pytanie znajduje się już u nas w bazie. Sprawdź to wpisując w okienku poniżej trzy-cztery słowa kluczowe opisujące Twój problem. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza.