zdjeciefrontowe   

            Pomysł na stronę internetową powstał w trakcie codziennych kontaktów z małymi pacjentami i ich mamami. Każdego dnia spotykałam zaniedbane uzębienia i nieuświadomione mamy. Zastanawiałam się jak pomóc nie tylko przychodzącym do mnie pacjentom ale przekazać ważne i niezbędne informacje większej grupie mam.

            Żyjemy w czasach gdzie nasz wygląd decyduje o powodzeniu w życiu materialnym i zawodowym, a dostępne nowoczesne kosmetyki ułatwiają utrzymanie zdrowego i ładnego wyglądu cery, włosów, rąk i nie tylko. Dostępne są w aptekach, internecie czy w gabinetach stomatologicznych odżywki także do zębów. Dodatkowe akcesoria takie jak reklamowane nici dentystyczne czy polecane przeze mnie i wielu dentystów szczoteczki międzyzębowe (interdentalne) czy irygatory wodne, przeze mnie nazywane prysznicem do zębów czy karczerem. To one razem ze szczoteczką są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu przez całe życie.

Każda matka także ja zwracam uwagę na samodzielność dziecka także w codziennej higienie, ale jak one to robi jak ono myje zęby, jak my myjemy zęby?!!

 

buttonpytanie

 znakpyt Czy to możliwe, że różne leki niszczą zęby?

pytaj   

Na to pytanie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Obserwuję jednak, że u małych pacjentów biorących leki przeciwalergiczne, korzystających z leków wziewnych powierzchnie zębów są jakby bardziej oklejone płytką nazębną nie są to jakieś konkretne resztki pokarmowe ale jednolita masa równomiernie rozłożona. U starszych dzieci stosujących od wczesnego dzieciństwa takie leki powierzchnia zębów jest szorstka, chropowata i mimo profesjonalnego oczyszczania bardziej podatna na przyleganie pokarmów.

     Nie zauważyłam natomiast, aby często stosowane antybiotyki coraz to nowych generacji miały wpływ na zabarwienie zębów stałych.

pytaj Znajdź odpowiedź na swoje pytanie
Możliwe, że odpowiedź na Twojej pytanie znajduje się już u nas w bazie. Sprawdź to wpisując w okienku poniżej trzy-cztery słowa kluczowe opisujące Twój problem. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza.