zdjeciefrontowe   

            Pomysł na stronę internetową powstał w trakcie codziennych kontaktów z małymi pacjentami i ich mamami. Każdego dnia spotykałam zaniedbane uzębienia i nieuświadomione mamy. Zastanawiałam się jak pomóc nie tylko przychodzącym do mnie pacjentom ale przekazać ważne i niezbędne informacje większej grupie mam.

            Żyjemy w czasach gdzie nasz wygląd decyduje o powodzeniu w życiu materialnym i zawodowym, a dostępne nowoczesne kosmetyki ułatwiają utrzymanie zdrowego i ładnego wyglądu cery, włosów, rąk i nie tylko. Dostępne są w aptekach, internecie czy w gabinetach stomatologicznych odżywki także do zębów. Dodatkowe akcesoria takie jak reklamowane nici dentystyczne czy polecane przeze mnie i wielu dentystów szczoteczki międzyzębowe (interdentalne) czy irygatory wodne, przeze mnie nazywane prysznicem do zębów czy karczerem. To one razem ze szczoteczką są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu przez całe życie.

Każda matka także ja zwracam uwagę na samodzielność dziecka także w codziennej higienie, ale jak one to robi jak ono myje zęby, jak my myjemy zęby?!!

 

buttonpytanie

 znakpyt Jaka szczoteczka jest lepsza standardowa czy elektryczna?

 

pytaj   

Dla dzieci zdecydowanie lepsza jest szczoteczka standardowa. Bo nie od szczoteczki zależy jakość szczotkowania tylko od systematycznego, dokładnego dotarcia szczoteczką do poszczególnych powierzchni każdego zęba.

Oczywiście szczoteczka elektryczna ułatwia i przyspiesza te czynności, jednak u dzieci starszych, u których pojawiają się zęby stałe i tylko jeśli zrobi to dokładnie rodzic przynajmniej wieczorem, przed snem.

 znakpyt Czy dentysty trzeba się bać?

 

pytaj 

 

Zawsze się zastanawiam czy dentysta to baba jaga czy diabeł, którym straszy się dzieci. Przede wszystkim n ie należy straszyć, że jak będziesz niegrzeczny to pójdziesz do dentysty. W końcu wszyscy kiedyś muszą pojawić się w gabinecie stomatologicznym więc zróbmy tak aby dziecko się nie bało. W gabinecie też nikt nie powinien krzyczeć czy na siłę trzymać dziecko. Lepiej zachęcić, zainteresować dziecko gabinetem, opowiedzieć jak robaczki mogą zjeść nam ząbki i będą wtedy nas bolały. Dać prezent i umówić się raz jeszcze.

.

pytaj Znajdź odpowiedź na swoje pytanie
Możliwe, że odpowiedź na Twojej pytanie znajduje się już u nas w bazie. Sprawdź to wpisując w okienku poniżej trzy-cztery słowa kluczowe opisujące Twój problem. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza.